Сучасний український мілітарі-однострій

Ви ж в курсі, що символи-обереги, поширені на давніх вишивках, призначені захищати свого власника?  Все робилось для того, щоб побудувати  міцний захист від небезпеки, перетворити людину на «невидиму» для лиха, а тому й невразливу.

Але особливого значення в нашому житті набувають вишиті символи на сучасному одязі, адже вишивка – це вже не стільки традиція, скільки мода.

Напевно в кожного українця в домі зараз є традиційна вишиванка. Але чи  часто ми носимо її? Певно, ні. Класична вишиванка стала ритуальним одягом, який носити щодня буде не кожен.

Розкажу про себе.  Я росла в сім’ї де шанували традиції. Квартира майоріла вишитими рушниками і серветками, бо мама гарно вишивала хрестиком. Я, звичайно ж, мала свою вишиту сорочечку, але от біда — одягнути її часто то і не було куди.

Це була перша «проблемка», яку я почала вирішувати «по-своєму», коли звичайний, повсякденний одяг стала прикрашати вишитими власноруч орнаментами. Тоді я вперше зрозуміла, що таке «ОДЯГ СИЛИ» і що таке справжній «ОБЕРІГ».

Реально, в такому одязі не страшні хвороби, а удача просто підстерігає на кожному кроці! Такий одяг надає власникові впевненості у собі, а буденність набуває нових барв.

Дивно, але коли мій чоловік одягав звичайну теніску з вишитим мною візерунком, то помічав, що у нього саме в цей день справи ідуть набагато краще, а молодший син казав, що у вишиванці йому завжди щастить на гарні оцінки у школі.

Ось так, виходячи чисто з практичної точки зору🙂 «одяг сили» (я називаю ці речі тільки так) увійшов в наше життя. Прикрашені вишивкою кофтинки, блузи, чоловічі сорочки та теніски, сумочки та гаманці – ось той арсенал, який і надалі буде наповнювати наш гардероб.

З «одягом сили» життєві негаразди залишаються осторонь — факт перевірений власним досвідом.

Це дійсно працює — спробуйте і ВИ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *